Походження та властивості мінеральної вати.

Мінеральна вата найпоширеніший теплоізоляційний матеріал. Він відмінно себе зарекомендував  як утеплювач і використовується майже на кожному будівництві, будь то великий багатоквартирний будинок або приватний котедж.

Історія створення мінеральної вати.
Ще в давнину, люди помітили, що при виверженні вулкана, коли сильні потоки вітру проносячись над розпеченою лавою, розпорошують її на тонкі шовковисті нитки, схожі на шерсть.В 1871 році, в німецькому містечку Георгсмаріенхютте, на металургійному заводі було запущено промислове виробництво мінеральної вати.

Мінеральна вата, в залежності від вихідної сировини, поділяється на кам’яну, скловату і шлакову вату.
Давайте розглянемо докладніше їх характеристики.

Скловата.
Початковою сировиною для виробництва скловати є: пісок, сода, вапняк, бура (або етібор). Так само в сучасному виробництві, до 80 відсотків, використовується склобій. Товщина волокон скловати складає 5-15 мкм, а їх довжина 15-50 мм. Саме такі розміри волокон, позначаються на характеристиках скловати, надаючи цьому матеріалу особливу міцність і пружність. Така характеристика скловати як теплопровідність, знаходиться в межах: 0,038-0,046 Вт / м · К. Максимальна експлуатаційна температура, яку витримують волокна скловати, дорівнює 450 ° C. Мінімальна -60 ° C.
53be85d75eef70625b625a5d0edfb789 Головним недоліком скловати можна назвати високу крихкість і ламкість волокон. Ці тонкі і гострі уламки волокон, з легкістю проникають крізь одяг, викликаючи сильніший свербіж. Так само небезпечно дихати повітрям, в якому міститися уламки волокон, які можуть призвести до тривалого подразнення легенів. Також всі роботи зі скловатою треба здійснювати в рукавицях, респіраторі і в захисних окулярах.

Кам’яна вата (базальтова вата).

rockwool-frontrock-max-e

Основною речовиною для виготовлення кам’яної вати є гірські породи. До них можна віднести вивержені породи  габро-базальтової групи і подібні їм за хімічним складом.Товщина і довжина волокон становить 4-12 мкм, а довжина 16 мм. Теплопровідність кам’яної вати знаходиться в межах 0,035 – 0,042 Вт / м • К. Вироби з кам’яної вати можуть використовуватися в умови високих температур, але тільки в тому випадку, якщо вони не будуть піддаватися деформації. Це пов’язано з тим, що волокна можуть витримувати температуру до 1000 ° C, а речовина, що їх сполучує  випаровується вже при температурі 250 ° C. Волокна кам’яної вати не колючі, що полегшує роботу з нею, у порівнянні зі скловатою.

Завдяки своїм тепло- і звукоізоляційним властивості, а також негорючості, паропроникності, легкості монтажу, надійності і довговічності мінеральна вата займає лідируючі позиції серед утеплювачів.

izoljatsionnie_materiali_kak_sozdat_pogodu_v_dome_5