Водостічні системи: металеві або пластикові?

Водостічні системи – завершальний крок оформлення покрівлі, при цьому це дуже важливий елемент для створення якісного будинку. Що робить водостічна система? Вона служить для відводу опадів з даху, захищаючи при цьому карнизний звис, стіни і фундамент будинку, вберігаючи  його від передчасного руйнування, запобігає заболочуванню прибудинкової території. Дуже важливо правильно спроектувати і грамотно змонтувати водостічну систему враховуючи всі особливості покрівлі і скатів даху.

Водостічні системи можна розділити на дві великі групи: пластикові та металеві.

Довгий час досить популярною серед споживачів була металева водостічна система, вона надійна, довговічна і міцна, витримує найвищі і найнижчі температури. Але зараз все більшим попитом користується водостічна система з ПВХ( пластикова). Даний вид водостічних систем відрізняється легкістю, стійкістю до корозії і утворенню грибка, простотою монтажу. Вони володіють пружністю, яка дозволяє повертати вихідну форму при можливих деформаціях (наприклад, схід снігу з даху), але ця властивість сильно залежить від якості сировини, проте  пластикові водостоки мають неприємну властивість розширення / стискування при зміні температури зовнішнього середовища, що слід враховувати при з’єднанні елементів. Металеві водостоки піддаються корозії, тому якість їх залежить від сировини з якої вони виготовлені. Сучасні полімерні покриття захищають сталь надійно, що свідчить про їх практичність та довговічність.

Досить складно сказати, який матеріал краще, так як і метал, і пластик володіють як і перевагами, так і деякими недоліками. Багато споживачі вибирають матеріал для водостічної системи відповідно до власних уподобань і найбільш важливих для них технічних  характеристик.

Plannja Siba  1